Birkaç gün önce Android işletim sistemi için kullanıma sunulan fotoğraf çekme, filtreleme sağlayan kendi sosyal paylaşım ağına sahip olan Instagram, dünyanın lider sosyal ağı Facebook tarafından satın alındı!

Mark Zuckerberg’in resmi Facebook hesabından açıkladığı bildiriye göre; yaklaşık bir Milyar Dolar karşılığında meşhur Instagram uygulamasının geliştirici takımı Facebook’a katılacak. 31 Milyon kullanıcısı olan ve Android için dağıtılmasıyla birlikte büyük ilgi gören uygulama, fotoğraf paylaşımında bir numaralı hizmet haline gelmişti.

Instagram’ı en iyi fotoğraf paylaşım tecrübesini sağlamak için satın aldıklarını ve Instagram’ın yükselişini Facebook’un katkısıla arttırmaya başlayacaklarını söyleyen Mark, çok daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı.

Instagram uygulamanın şuanki işleyişinden önemli bir değişiklik olmayacak. Fakat Facebook takımının paylaşım hususunda önemli yenilikler sunacağından şüphemiz yok.

Kendi bloglarından şirketlerinin satışıyla ilgili açıklama yapan Instagram programcı takımı, Instagram uygulamanın aynı kalacağının sözünü verdi. Instagram, kendi ağının yanı sıra diğer sosyal paylaşım sitelerini de destekliyor. Zuckerberg rakiplerinin olmasını değerli bir tecrübe olarak nitelese de Facebook’un Instagram uygulamasını alımının ardından diğer siteler arka plana atılabilir. Açıklanacak yeni güncellemeleri bekleyip nasıl değişimler olacağını göreceğiz.

Google’ın 5-6 yıl önce 1.65 Milyar Dolar’a Youtube’u satın alması kadar hayati görülen bu satışın Facebook açısından önemli bir kilometre taşı olduğu şüphesiz.

yazı kaynakları :
Instagram Android
Instagram Android
Instagram Android

Advertisements